Pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů našich internetových stránek a pro zajištění dalších úkolů požíváme cookies. Používáním s tímto souhlasíte.

Zhodnocení V. a VI. MVK Kočky Brno

Publikováno pátek 18. listopad 2016 07:44

Organizátoři výstavy se pomalu zotavují fyzicky a psychicky. Nebudeme se chlubit úspěchy, to ať zhodnotí jiní. Ale už přemýšlíme, co napříště zlepšíme. Výstavu stále bereme jako ukázku kočičí krásy a propagaci optimálního chovu koček. Několik vystavovatelů jsme zklamali- na jejich dotazy 14 dní před výstavou, kdy budeme dávat slevy nebo brát kočky zdarma jsme jim museli sdělit, že máme plno a další přihlášky nemůžeme akceptovat.

Připomínky k průběhu a celému dění kolem výstavy se pokusíme zjistit z jednoduchého dotazníku zaslaného všem vystavovatelům. Tím snad zjistíme, co máme napříště zlepšit a čeho se vyvarovat.

Co nás však velice mrzí je, že se objevila problematická vzájemná komunikace mezi vystavovateli, závist a osočování. Samozřejmě, nejspokojenější je ten, jehož kočka vyhrála BOB I. Ale osočení, že výstava byla podplacená (?!), výsledky předem jasné (?!) od některých zkušených vystavovatelů a chovatelů nedokážu pochopit. Na dotaz- kdo koho podplatil a kolik mu dal- jsem odpověď nedostala, prý to říkal někdo jiný.

Seriózní člověk informace typu JPP (jedna paní povídala)hodí za hlavu, také my se jimi nebudeme zabývat. A pokud určitá spřátelená skupina chovatelů tvrdí, k nám víckrát nepřijede, tak je budeme muset oželet. Opravdový vystavovatel si cení, pokud jeho kočka vyhraje v konkurenci a nežádá výstavní výbor o změnu rozdělení koček k posuzovatelům tak, aby neměl konkurenci. Soutěž, to znamená soutěžení více jedinců mezi sebou a do další soutěže postoupí ten nejlepší. Bez konkurence není soutěž. Všechny kočky, ať vyhrály nebo ne, jsou pro své majitele ty nejlepší, nejkrásnější a nejmilovanější. A o tom to je.
 

Květoslava Mahelková